Чому ґендерна рівність важлива, - есе учасниці тренінгу DESPRO «Жінки-лідерки місцевого самоврядування»

Автор: Алла Ревуцька, головний спеціаліст з інформаційної та проектної діяльності
виконавчого апарату Торчинської селищної ради Волинської області


Що таке ґендерна рівність? – це рівні права жінки та чоловіка. А ось тут починається найцікавіше. Рівні права у чому? Я завжди раніше думала (ні – ця думка нам прищеплювалася з молоком матері), що жінка – слабка істота, яка в першу чергу повинна дбати про свою сім’ю, чоловіка, дбати за чистоту в будинку, про те, щоб було наварено-прибрано. Ось це справжня жінка. Це, в першу чергу! А далі – мусить ходити на роботу, виховувати дітей, шити-в’язати, поратися в городі, біля господарства... То скажіть, будь-ласка, хіба це слабка істота?  Та це супер-могутнє Боже творіння в жіночій подобі!

Я раніше була теж «ідеальною жінкою», але народження третьої дитини змінило кардинально усе. Я нарешті зрозуміла, що нікому і нічого я не винна. Єдине, що я «мушу» - мушу бути щасливою, заради того, щоб були щасливими усі, хто поряд зі мною: мої діти, чоловік, батьки, друзі…

Я змінила роботу – вчительську роботу (а це в селі дуже рішучий крок) – для того, щоб більше уваги та часу приділяти донечці.

І тут все почалося… Ще в декретній відпустці я була обрана депутатом Торчинської селищної ради (хоча під час виборчої кампанії часто чула: «От що та баба зможе зробити. Чоловіка треба обирати») У цей час прийшло розуміння, що я можу щось корисне робити для людей, не чекаючи якоїсь особливої допомоги від влади. Головне – власна ініціатива, бажання працювати. Разом з чоловіком організували мешканців нашого округу та власними силами облаштували дитячий майданчик. Це була перша схожа ініціатива в Торчині. Потім, за нашим прикладом, почали з’являтися нові майданчики в селищі.

Далі з’явилася нав’язлива мрія створити в Торчині студію раннього розвитку дітей, щоб наші дітки мали можливості розвиватися творчо, нарівні з міськими. І мрія стала реальністю! Ми з подружкою  створили чудовий осередок творчості в Торчині.  А це було нелегко. «Дві жіночки не мають вдома що робити, а хочуть там щось відкривати. Кому воно треба? Нічого в них не вийде. Дітей творчо розвивати – не горілку продавати: не прибутково», – і багато інших «слів підтримки» чули в свою адресу. Але це нас не спинило, бо розуміли – робимо хорошу та потрібну справу для дітей та їхніх батьків.

Зараз у студії проходять заняття з малювання, англійської мови, танцювальні гуртки: гімнастика для дошкільнят, народні танці, хіп-хоп, бальні танці, працює студія раннього розвитку дитини. Крім того, є пропозиції для дорослих: англійська мова та латиноамериканські танці. А ще багато цікавинок: майстер-класи, творчі зустрічі, екскурсії тощо. Ця робота забирає багато часу та енергії, але дає величезне емоційне задоволення. А головне, що гріє душу – це слова вдячності від людей.

Чи важко такі ініціативи реалізовувати жінці? Точно так само, як і чоловікові – треба витрачати багато часу та енергії. А от чи може собі дозволити жінка, матір трьох дітей, яка проживає в селі, тратити стільки часу на вирішення соціальних проблем громади – ось тут питання. Взагалі зіткнулася з такою проблемою, що матір трьох дітей – це майже як вирок. Ти мусиш себе і весь свій час віддавати дітям, ну, і чоловікові теж. Які там власні інтереси. Їх у матері трьох дітей не може бути в принципі. Категорично не погоджуюся з цим твердженням. Діти – це щастя, а троє дітей – це потроєне щастя. А от щасливі діти не від того, що ідеально чисто в будинку, а від того, що поруч з ними щаслива мама. А щаслива мама та, яка має можливість реалізувати себе у цьому житті. Тому сміюся у відповідь скептикам, займаюся улюбленими справами, відвідую семінари, ходжу на танці, активно проводжу вільний час, постійно навчаюся чомусь новому і безмежно люблю свою сім’ю.

Зараз працюю в Торчинській селищній раді спеціалістом з інформаційної та проектної діяльності. Колектив переважно жіночий. І це погано. Адже ґендерно-неврівноважений колектив – це колектив, де не завжди враховується в повній мірі побажання чоловіків та жінок, адже у вирішені певних проблем треба почути думку чоловіка та жінки, а тоді приймати рішення.

Постійно шукаю шляхи розвитку громади. Вважаю, що жінка – це акумулятор ідей та їх реалізації. Активні жінки громади здатні робити важливі зміни. Бо жінки – відповідальні трудоголіки, а реалізовані жінки – ще й щасливі від того, що роблять. Щаслива жінка – це щасливі діти, чоловік, рідні та близькі. Це щаслива Україна.


Досягнення гендерної рівності в українській спільноті, що означає рівноправну участь чоловіків та жінок у всіх сферах життя – це важливий вектор демократичного розвитку України. Рівноправна участь жінок та чоловіків у прийнятті рішень грає надважливу роль у реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також процесу децентралізації.

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO зініціював створення Мережі жінок-лідерок місцевого самоврядування та проводить навчальні заходи для представниць місцевого самоврядування. На тренінгах "Жінки-лідерки місцевого самоврядування" учасниці мають нагоду оволодіти техніками ефективної комунікації, розвинути навички роботи в команді, засвоїти основи переговорних практик, управління проектами, ґендерної політики, з особливим акцентом на впровадження змін на місцевому рівні.

У жовтні 2019 року проект DESPRO провів додатковий набір у новому форматі – конкурсі есе. Найкращі з есе публікуються у групі "Жінки-лідерки місцевого самоврядування" та на порталі Децентралізація.

Висловлені у есе погляди належать авторам і можуть не відображати офіційну позицію Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Теги:

гендер DESPRO есе

Область:

Волинська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 грудня 2020

Президент підписав закон 3651-д

Президент підписав закон 3651-д

Президент України підписав Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування...

04 грудня 2020

Програма DOBRE оголосила тендер на створення телевізійних сюжетів або програм про громади

Програма DOBRE оголосила тендер на створення...

Український кризовий медіа-центр у рамках програми «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності»...

04 грудня 2020

Головні тези Законопроєкту №4380 "Про адміністративний збір" - інфографіка

Головні тези Законопроєкту №4380 "Про...

Ключові тези Законопроєкту №4380 "Про адміністративний збір", який покликаний впорядкувати відносини у сфері плати за...

04 грудня 2020

7 грудня - відкритий діалог Уряду та місцевого самоврядування. Трансляція – на Facebook-сторінці «Децентралізація»

7 грудня - відкритий діалог Уряду та місцевого...

7 грудня о 14:00 відбудеться відкритий діалог Уряду та місцевого самоврядування «Україні – сучасне європейське...

03 грудня 2020

7 кроків для створення органу управління освітою в ОТГ – презентовано інструкцію та шаблони для управлінців

7 кроків для створення органу управління...

3 грудня 2020 року МОН спільно з проєктом DECIDE, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію...