Чому ґендерна рівність важлива, - есе учасниці тренінгу DESPRO «Жінки-лідерки місцевого самоврядування»

Автор: Алла Ревуцька, головний спеціаліст з інформаційної та проектної діяльності
виконавчого апарату Торчинської селищної ради Волинської області


Що таке ґендерна рівність? – це рівні права жінки та чоловіка. А ось тут починається найцікавіше. Рівні права у чому? Я завжди раніше думала (ні – ця думка нам прищеплювалася з молоком матері), що жінка – слабка істота, яка в першу чергу повинна дбати про свою сім’ю, чоловіка, дбати за чистоту в будинку, про те, щоб було наварено-прибрано. Ось це справжня жінка. Це, в першу чергу! А далі – мусить ходити на роботу, виховувати дітей, шити-в’язати, поратися в городі, біля господарства... То скажіть, будь-ласка, хіба це слабка істота?  Та це супер-могутнє Боже творіння в жіночій подобі!

Я раніше була теж «ідеальною жінкою», але народження третьої дитини змінило кардинально усе. Я нарешті зрозуміла, що нікому і нічого я не винна. Єдине, що я «мушу» - мушу бути щасливою, заради того, щоб були щасливими усі, хто поряд зі мною: мої діти, чоловік, батьки, друзі…

Я змінила роботу – вчительську роботу (а це в селі дуже рішучий крок) – для того, щоб більше уваги та часу приділяти донечці.

І тут все почалося… Ще в декретній відпустці я була обрана депутатом Торчинської селищної ради (хоча під час виборчої кампанії часто чула: «От що та баба зможе зробити. Чоловіка треба обирати») У цей час прийшло розуміння, що я можу щось корисне робити для людей, не чекаючи якоїсь особливої допомоги від влади. Головне – власна ініціатива, бажання працювати. Разом з чоловіком організували мешканців нашого округу та власними силами облаштували дитячий майданчик. Це була перша схожа ініціатива в Торчині. Потім, за нашим прикладом, почали з’являтися нові майданчики в селищі.

Далі з’явилася нав’язлива мрія створити в Торчині студію раннього розвитку дітей, щоб наші дітки мали можливості розвиватися творчо, нарівні з міськими. І мрія стала реальністю! Ми з подружкою  створили чудовий осередок творчості в Торчині.  А це було нелегко. «Дві жіночки не мають вдома що робити, а хочуть там щось відкривати. Кому воно треба? Нічого в них не вийде. Дітей творчо розвивати – не горілку продавати: не прибутково», – і багато інших «слів підтримки» чули в свою адресу. Але це нас не спинило, бо розуміли – робимо хорошу та потрібну справу для дітей та їхніх батьків.

Зараз у студії проходять заняття з малювання, англійської мови, танцювальні гуртки: гімнастика для дошкільнят, народні танці, хіп-хоп, бальні танці, працює студія раннього розвитку дитини. Крім того, є пропозиції для дорослих: англійська мова та латиноамериканські танці. А ще багато цікавинок: майстер-класи, творчі зустрічі, екскурсії тощо. Ця робота забирає багато часу та енергії, але дає величезне емоційне задоволення. А головне, що гріє душу – це слова вдячності від людей.

Чи важко такі ініціативи реалізовувати жінці? Точно так само, як і чоловікові – треба витрачати багато часу та енергії. А от чи може собі дозволити жінка, матір трьох дітей, яка проживає в селі, тратити стільки часу на вирішення соціальних проблем громади – ось тут питання. Взагалі зіткнулася з такою проблемою, що матір трьох дітей – це майже як вирок. Ти мусиш себе і весь свій час віддавати дітям, ну, і чоловікові теж. Які там власні інтереси. Їх у матері трьох дітей не може бути в принципі. Категорично не погоджуюся з цим твердженням. Діти – це щастя, а троє дітей – це потроєне щастя. А от щасливі діти не від того, що ідеально чисто в будинку, а від того, що поруч з ними щаслива мама. А щаслива мама та, яка має можливість реалізувати себе у цьому житті. Тому сміюся у відповідь скептикам, займаюся улюбленими справами, відвідую семінари, ходжу на танці, активно проводжу вільний час, постійно навчаюся чомусь новому і безмежно люблю свою сім’ю.

Зараз працюю в Торчинській селищній раді спеціалістом з інформаційної та проектної діяльності. Колектив переважно жіночий. І це погано. Адже ґендерно-неврівноважений колектив – це колектив, де не завжди враховується в повній мірі побажання чоловіків та жінок, адже у вирішені певних проблем треба почути думку чоловіка та жінки, а тоді приймати рішення.

Постійно шукаю шляхи розвитку громади. Вважаю, що жінка – це акумулятор ідей та їх реалізації. Активні жінки громади здатні робити важливі зміни. Бо жінки – відповідальні трудоголіки, а реалізовані жінки – ще й щасливі від того, що роблять. Щаслива жінка – це щасливі діти, чоловік, рідні та близькі. Це щаслива Україна.


Досягнення гендерної рівності в українській спільноті, що означає рівноправну участь чоловіків та жінок у всіх сферах життя – це важливий вектор демократичного розвитку України. Рівноправна участь жінок та чоловіків у прийнятті рішень грає надважливу роль у реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також процесу децентралізації.

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO зініціював створення Мережі жінок-лідерок місцевого самоврядування та проводить навчальні заходи для представниць місцевого самоврядування. На тренінгах "Жінки-лідерки місцевого самоврядування" учасниці мають нагоду оволодіти техніками ефективної комунікації, розвинути навички роботи в команді, засвоїти основи переговорних практик, управління проектами, ґендерної політики, з особливим акцентом на впровадження змін на місцевому рівні.

У жовтні 2019 року проект DESPRO провів додатковий набір у новому форматі – конкурсі есе. Найкращі з есе публікуються у групі "Жінки-лідерки місцевого самоврядування" та на порталі Децентралізація.

Висловлені у есе погляди належать авторам і можуть не відображати офіційну позицію Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Теги:

жіноче лідерство DESPRO есе

Область:

Волинська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023