У найбільшій в Україні громаді почав роботу мобільний ЦНАП
В Олевській міській громаді Житомирської області, яка є найбільшою за площею в Україні – 2010,9 кв. км, почав роботу мобільний центр надання адміністративних послуг, створений завдяки партнерству громади з Програмою «U-LEAD з Європою». «ЦНАП на колесах» буде працювати щоденно та обслуговувати майже 35 000 мешканців 51 населеного пункту.
Мобільний Центр надання адміністративних послуг – це спеціально обладнаний автомобіль, у якому облаштовані два робочі місця адміністраторів та три місця для відвідувачів. Прийом громадян здійснюється всередині транспортного засобу, обладнаного системами обігріву та кондиціонування повітря, компактний пандус дозволяє обслуговувати осіб з інвалідністю в автомобілі. Також ЦНАП обладнаний мобільною валізою для отримання послуг на дому.
Мобільний ЦНАП Олевської ОТГ буде надавати 59 послуг та ще 100 через стаціонарний ЦНАП. Затверджено 10 маршрутів мобільного ЦНАП. Громада придбала обладнання для мобільного центру та облаштувала гараж.
Станіслав Ющик, регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою»: «Проблема доступу до адміністративних послуг є дуже актуальною для України. Особливо це помітно у громадах, до складу яких входить багато розпорошених населених пунктів. Мобільний ЦНАП - це рішення, яке дозволяє швидко та якісно забезпечити доступом до послуг кожного мешканця».
Завдяки підтримці Програми було модернізовано й стаціонарний ЦНАП. Центр розширив перелік послуг, а в приміщенні, коштами громади, зробили ремонт, облаштували зону для відвідувачів та дитячий куточок.
Олег Омельчук, голова Олевської міської громади: «Дякую міжнародним партнерам за допомогу у запуску мобільного ЦНАП. Тепер кожен наш мешканець незалежно від можливостей доступу в інтернет та відстані до центрального ЦНАП може отримати послуги від держави поряд із своїм домом. Ми дуже радіємо, що питання доступності адмінпослуг у нашій громаді вирішено».
Олевська громада була однією з перших в Україні, де встановили програмний комплекс «Вулик», розроблений проєктом EGOV4UKRAINE в рамках «U-LEAD з Європою». В рамках Програми, громада також стала учасником апробації рекомендацій ґендерного посібника «U-LEAD з Європою», під час якої експерти спільно зі співробітниками ЦНАП обрали найбільш корисні та цікаві рекомендації для їхнього ЦНАП та випробували їх на практиці. Всі співробітники ЦНАП, пройшли курс навчання з підвищення кваліфікації, розроблений українськими та шведськими експертами.
Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Олевська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
27 вересня 2023
Як громада зуміла не лише знайти шляхи утримання локального бізнесу, але й залучити нових інвесторів
Як громада зуміла не лише знайти шляхи...
Бердичівська громада, що на Житомирщині, складається лише з трьох населених пунктів, але досить...
01 вересня 2023
У Лановецькій громаді налагодили вивіз ТПВ завдяки допомозі Програми USAID DOBRE
У Лановецькій громаді налагодили вивіз ТПВ...
Лановецька громада практично вирішила давню проблему зі збором та вивозом твердих побутових відходів. Уся система...
31 серпня 2023
Як Сергіївська громада використовує закордонний досвід для розвитку локальної економіки
Як Сергіївська громада використовує закордонний...
Історія успіху громади, яка разом із U-LEAD активно працює над пошуком інструментів, ресурсів та можливостей для...
31 серпня 2023
Як завдяки децентралізації Шумська лікарня отримала нове життя
Як завдяки децентралізації Шумська лікарня...
Шумська міська лікарня на Тернопільщині сьогодні обслуговує не лише понад 20 тисяч мешканців громади, а й пацієнтів...