Logo

Центр первинної медико-санітарної допомоги Немирівської ОТГ став Лідером галузі - 2019

Немирівська міська громада одна з перших у Вінницькій області створила комунальний заклади первинної медицини. Нещодавно КП «Немирівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» отримав відзнаку «Лідер галузі - 2019». Про шлях колективу закладу до нагороди та як вдалося збудувати якісну і надійну систему охорони здоров’я первинного рівня в ОТГ розповів головний лікар Центру Вадим Чернега під час інформаційної зустрічі з питань комунікацій та діалогу, що пройшла за сприяння Програми « U-LEAD з Європою».


Немирівський міський ЦПМСД був створений рішенням Немирівської міської ради та розпочав роботу 1 серпня 2017 року, а вже з 2018 перейшов, у числі перших 150 закладів України, на фінансування НСЗУ.

Охоплення медичним декларуванням у Немирівській ОТГ складає 92%. У Центрі працює 10 лікарів сімейної медицини із заробітною платою від 11 до 18 тис грн, які обслуговують майже 14 тис пацієнтів, з них понад 2 тисячі  – мешканці населених пунктів, що не входять до складу ОТГ.

«З самого початку створення ЦПМСД бачення міської ради було зосереджено на максимальному забезпеченні якісної і безкоштовної первинної меддопомоги. У нас була потужна підтримка. З місцевого бюджету закупили все необхідне обладнання – аналізатори, витратні матеріали, мікроскопи, два автомобілі, які обслуговують не тільки Немирів, а й всі села громади за графіком. Крім того, створили пункт невідкладної медичної допомоги з автомобілем, штатним працівником та повним забезпеченням (обладнання, апаратура, медикаменти). Поки ми  були комунальним закладом, коштів було значно менше, лише 240 грн на особу складала субвенція. Після реорганізації та підписання договору фінансування з НСОЗУ комунальне підприємство щомісячно має близько 670 тис. грн плюс підтримка від міської влади. В ОТГ розробили Програму розвитку галузі, за якою фінансуються коштом місцевого бюджету відповідні проекти. Тільки на функціонування 7 ФАПів, що працюють у селах громади, міська рада виділяє з власного бюджету майже 70 тис. грн щомісяця», - повідомив Вадим Чернега.

За словами керівника Центру, медичний заклад виконав 100% вимог по основному списку для переходу на фінансування НСЗУ. Цьому передували автономізація та створення комунального підприємства, виконання табеля оснащення та комп’ютеризація. Зараз у ЦПМСД працюють з медичною інформаційною системою «Мед ейр», сучасно обладнані кабінети сімейних лікарів, є денний стаціонар, лабораторія, спеціалізовані автомобілі. Послуги надаються щоденно, у вихідні та святкові дні працює черговий лікар.

«Ми не розглядаємо питання платних послуг, адже з квітня наступного року відбудеться запуск вторинного рівня і, звичайно, людина обере безкоштовні послуги. Варто сказати, що Немирівська міська рада, згідно Постанов МОЗ № 1303 та 1301 забезпечує повне фінансування на лікування пільгових категорій пацієнтів – це 1 млн грн на безоплатні ліки та 250 тис. грн – на медичні вироби для пацієнтів. Коли завершиться децентралізація та до нас приєднається ще близько 20 сіл, можливо, питання платних послуг буде більш актуальним. А сьогодні ми заробляємо кошти по договору із НСЗУ завдяки кількості задекларованих пацієнтів та підтримці міської ради. Звідси - висока фінансова спроможність та стабільність закладу», - зазначив Вадим Чернега.

Немирівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги на досягненнях не зупиняється. У закладі організовано електронний запис до лікаря, функціонує інформативний сайт із корисними порадами та оголошеннями, є офіційна сторінка у соцмережі, працює аналітичний відділ. Для покращення роботи Центру було організовано анонімне анкетування для пацієнтів та лікарів. За словами головного лікаря ЦПМСД, це дало можливість своєчасно відреагувати на побажання людей і налагодити чітку роботу всіх підрозділів.

З точки зору досвідченого фахівця медичної галузі, Вадим Чернега виявляє неабияку прихильність до реформи охорони здоров’я. Серед головних переваг він називає можливість вільного вибору лікаря пацієнтом та справедливу оплату праці медиків. Керівник Немирівського міського ЦПМСД підкреслює, що реформа первинного рівня підвищила рівень відповідальності персоналу та дозволила ефективно витрачати кошти.

«Я безперечно підтримую реформу. З’явилось більше можливостей та , одночасно, відповідальності. Люди, які говорять, що все погано, не розуміють, що поки що, не зайшла реформа на «вторинку», але ж гроші підуть за пацієнтом і на вторинному , і на третинному рівні. Сьогодні про успіх реформи на первинному рівні ми вже можемо говорити, і це тільки позитив – і в оплаті праці лікарів, і в обслуговуванні людей, але на вторинному рівні зможемо побачити результати лише в 2020 році. В законодавстві чітко прописано - безкоштовна послуга вторинного і третинного рівня. Близько 30 років у нас фактично не було стаціонарної безкоштовної допомоги, а тепер вона буде, можливо, частково і не в повному об’ємі, але ж буде, то що в цьому поганого? Потрібно розуміти, що Національна служба охорони здоров’я фактично є «страховиком» системи і це гарантує медичні послуги відповідно до заключних договорів», - зауважив Вадим Чернега.

07.11.2019 - 10:20 | Переглядів: 12334
Центр первинної медико-санітарної допомоги Немирівської ОТГ став Лідером галузі - 2019

Приєднані зображення:

Теги:

медицина

Область:

Вінницька область

Громади:

Немирівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 січня 2022

Лікарі повинні лікувати. Як Широківська громада впровадила аутсорсинг у медицині

Лікарі повинні лікувати. Як Широківська громада...

Автор: Денис Коротенко,  голова Широківської територіальної громади (Запорізька обл.) для УП Більшість важливих...

27 січня 2022

Нове шкільне харчування: історія успіху Житомира

Нове шкільне харчування: історія успіху Житомира

Страви у дитсадках готують штатні працівники, а в школах діє аутсорсинг – так організоване шкільне харчування у...

26 січня 2022

League Amore або Як німці у Привільному кіно знімали

League Amore або Як німці у Привільному кіно...

Частиною роботи з молоддю у Привільненській громаді Рівненської області стали зйомки фільму про кохання спільно з...

21 січня 2022

Понад 1,5 млн грн лікарям: Станично-Луганська ВЦА впроваджуватиме програму місцевих стимулів для медичних працівників

Понад 1,5 млн грн лікарям: Станично-Луганська...

У Станично-Луганській ВЦА до 2025 року включно діятиме програма місцевих стимулів для медичних працівників....

20 січня 2022

Тростянецька громада розробила інвестиційний паспорт та сайт для бізнесу у рамках проєкту U-LEAD

Тростянецька громада розробила інвестиційний...

В рамках проєкту «Hromada4Business. Інновації та процвітання», що реалізовується у межах конкурсу проєктів «Громада,...