Єзупільська ОТГ отримала висновок Івано-Франківської ОДА про відповідність усіх рішень щодо об’єднання. Тижнем раніше в селищі Єзупіль та селі Ганусівка відбулися громадські слухання та сесії рад, які прийняли рішення про утворення об’єднаної територіальної громади. Про це повідомляють в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
«Створення Єзупільської ОТГ передбачено у Перспективному плані формування територій громад Івано-Франківської області. На сьогодні згоду на створення об’єднаної територіальної громади дали селище Єзупіль і Ганусівська сільська рада. У такому форматі вони отримали висновок ОДА і будуть далі рухатись шляхом становлення», - говорить радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей.
У свою чергу сільський голова Ганусівки Ігор Лукашевич говорить, що мешканці села погодилися підтримати створення громади, адже вже колись були у складі одного району і певні економічні та соціальні зв’язки збереглись.
«Люди зрозуміли, що завдяки створенню громади ми вже будемо незалежними від району, перейдемо на прямі відносини з Держбюджетом, отримаємо багато нових повноважень і станемо ґаздами на своїй землі», - додає сільський голова Ганусівки Ігор Лукашевич.
Для мешканців цих територій об’єднатись хоча б у такому форматі – це можливість використати шанс на добровільне об’єднання, яке має завершитись у 2019 році. А значить у системі нового адмінтерустрою бути означеними як громада і отримати всі переваги органу місцевого самоврядування базового рівня.
Майбутня Єзупільська ОТГ є достатньо спроможною за фінансовими показниками. «Виходячи з даних 2019 року, - говорить радник з питань місцевих фінансів Оксана Швець, - власні надходження бюджетів всіх суб’єктів об’єднання зараз становлять 2,7 мільйони гривень, тоді як в умовах об’єднаної громади вони зможуть отримати додатково 2,8 мільйони гривень податку з доходів фізичних осіб. Тож власні надходження бюджету майбутньої Єзупільської ОТГ становитимуть за розрахунковими показниками близько 5,5 млн грн».
Тоді як загалом прогнозований бюджет громади складе 18,8 мільйона гривень, з яких близько 30% (5,5 млн грн) складуть власні ресурси, а решту – додаткова і базова дотації, освітня і медична субвенція.
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...