02 жовтня 2023
Logo slogan
Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто

Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто

Децентралізація, яку українці та міжнародні донори визнають однією з найуспішніших за останні роки, посприяла виникненню в Україні нового покоління місцевих політиків. Очільники новостворених об'єднаних громад та сільські старости надають якісні державні послуги і звітують безпосередньо перед місцевими платниками податків. Працюючи в тісній співпраці з громадянами, прислухаючись до їхньої думки, подяк та невдоволень, вони мають добре служити своїм мешканцям.

Для відзначення роботи цих лідерів важливої ​​реформи 24 очільники ОТГ, по одному представнику з кожної області, та 3 старости були запрошені Програмами «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектами PLEDDG та DESPRO приєднатися до Третьої міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Торонто.

Протягом міністерського дня конференції 2 липня за участі понад 400 учасників з України та міжнародної спільноти донорів Оксана Піцик, голова невеликої, але успішної Смідинської ОТГ у Волинській області, приєдналася до панелі «Зверху вниз, знизу догори: Цілісність, інклюзивність та управління» разом із Петером Сійярто, міністром закордонних справ Угорщини, Віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком та професором Георгом Мілбрадтом, спеціальним посланником уряду Німеччини з питань децентралізації.

У своїй промові вона підкреслила, що децентралізація – це можливість, якою скористалася її громада. Вона сподівається, що вже скоро буде завершено перший етап децентралізації і розпочато другу фазу, а саме укрупнення районів. Оксана Піцик та мешканці її громади чекають плідної роботи нового парламенту у прийнятті законопроектів, що стосуються децентралізації та галузевих реформ.

Під час другого дня конференції в рамках відкритого заходу в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації. Тамара Кір'ян, староста села Пироги Глобинської ОТГ у Полтавській області, Денис Коротенко, голова Широківської сільської ОТГ Запорізької області, Олександр Корінний, голова Новоукраїнської ОТГ у Кіровоградській області, Сергій Редчик, міський голова Хмільника Вінницької області, Олександр Слобожан, директор Асоціації міст України та Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко представили канадській аудиторії досягнення реформи.

«Децентралізація руйнує пута тоталітарних режимів і приносить нову ментальність», - зазначила Тамара Кір’ян. Денис Коротенко підкреслив важливість новостворених громад як нових бізнес-хабів для канадських інвесторів: «Економічний розвиток – це майбутнє. Раніше ми не думали про наш бюджет, а після об'єднання почали з інвентаризації і підрахунку коштів, що принесло нам нові ідеї, як ефективно використовувати гроші, та нові можливості для надання кращих послуг нашим громадянам та місцевому бізнесу».

Геннадій Зубко високо оцінив нову політичну культуру керівників ОТГ: «Голови об'єднаних громад є справжніми лідерами, майбутніми членами парламенту, новим обличчям реформ!».

Заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії зі зв'язків з країнами-сусідами Катарина Матернова особисто зустрілася з 24 очільниками ОТГ і у своєму виступі в Українському домі наголосила, що «Децентралізація є однією з реформ, які кардинально змінюють життя, оскільки реформа змінює мислення людей. Тому ця важлива реформа підтримується Європейським Союзом, і багато країн-членів ЄС допомагають Україні на шляху її впровадження.

По завершенні конференції 4-5 липня голови ОТГ відвідають з навчальним візитом провінцію Онтаріо. Навчальна поїздка дозволить їм обмінятися належними практиками і перейняти канадський досвід місцевого самоврядування.

Представники українських громад у Торонто:

 1. Сергій Тітаренко, Дашівська селищна ОТГ, Вінницька область;
 2. Оксана Піцик, Смідинська сільська ОТГ, Волинська область;
 3. Людмила Борисевич, Олександрівська селищна ОТГ, Донецька область;
 4. Наталія Семенюк, Семенівська сільська ОТГ, Житомирська область;
 5. Юрій Марусяк, Баранинська сільська ОТГ, Закарпатська область;
 6. Денис Коротенко, Широківська сільська ОТГ, Запорізька область;
 7. Руслан Майструк, Тетіївська міська ОТГ, Київська область;
 8. Вадим Гаєв, Новопсковська селищна ОТГ, Луганська область;
 9. Олег Омелян, Кам'янка-Бузька міська ОТГ, Львівська область;
 10. Сергій Мазур, Балтська міська ОТГ, Одеська область;
 11. Ігор Лідовий, Сергіївська сільська ОТГ, Полтавська область;
 12. Тарас Гордійчук, Острожецька сільська ОТГ, Рівненська область;
 13. Юрій Бова, Тростянецька міська ОТГ, Сумська область;
 14. Ніла Островська, Красилівська міська ОТГ, Хмельницька область;
 15. Олександр Фуркало, Бузівська сільська ОТГ, Черкаська область;
 16. Веніамін Сітов, Мереф'янська міська ОТГ, Харківська область;
 17. Олександр Корінний, Новоукраїнська міська ОТГ, Кіровоградська область;
 18. Людмила Павлинська, Заводська селищна ОТГ, Тернопільська область;
 19. Іван Рубський, Баштанська міська ОТГ, Миколаївська область;
 20. Юрій Гречка, Тавричанська сільська ОТГ, Херсонська область;
 21. Ольга Гавриленко, Петриківська селищна ОТГ, Дніпропетровська область;
 22. Володимир Попович, Ланчинська селищна ОТГ, Івано-Франківська область;
 23. Олег Горбатюк, Рукшинська сільська ОТГ, Чернівецька область;
 24. Андрій Портний, Сосницька селищна ОТГ, Чернігівська область;
 25. Тамара Кір'ян, староста с. Пироги, Глобинська ОТГ, Полтавська область;
 26. Олена Кінаш, староста с. Василівка, Староста, Солонянська ОТГ, Дніпропетровська область;
 27. Ірина Недобуга, староста с. Благовіщенка, Комиш-Зорянська ОТГ, Запорізька область.

Теги:

Андрій Портний міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною: