Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я-Громада!» пройшла на Львівщині. Вона покликана інформувати населення про реформу децентралізації, виклики і переваги створення об'єднаних територіальних громад та нові етапи реформи. Кампанію організували Мінрегіон та Програма "U-LEAD з Європою".
Перша із зустрічей в рамках кампанії відбулася наприкінці травня у місті Глиняни Золочівського району. Тут понад 40 жителів, серед яких представники місцевої влади, бізнесмени, депутати, громадські активісти, взяли участь у публічній дискусії. Людей цікавило фінансування майбутньої ОТГ, те, чи залишаться школа та інтернат, яке медичне обслуговування буде надаватися та на яких засадах, адміністративна діяльність, перспективи розвитку і робочі місця тощо.
«Про що б ми не говорили, говоримо про гроші. Але громада це і є гроші. При тому ж не малі гроші: субвенції, інвестиції, додатково залучені із проектів, адже більшість програм надає перевагу об’єднаним територіальним громадам», - розповіла координатор Програми і експерт з децентралізації Олена Слизюк.
Своїм досвідом використання уже наявних коштів і залучення нових під час зустрічі поділився заступник голови Бібрської ОТГ Орест Шуліковський. За його словами, громада повністю використала можливості, які дають проекти.
«Перших півроку ми працювали у поті чола, аби залучити додаткові кошти для розвитку громади. І в результаті маємо 30 проектів-переможців, за якими тепер готуємо документи. Але це фантастичний показник, бо минулого року сумарно населені пункти нашої теперішньої громади реалізували лише 10 проектів. Тобто втричі ми примножили наші можливості», - зазначив Шуліковський.
А вже 31 травня масштабний інформаційно-просвітницький захід у форматі Містечка децентралізації розгорнувся у Яворові. Там представили модель сучасної ОТГ та різні сфери її діяльності: освіту, охорону здоров'я, екологію, ЦНАП, спорт.
Яворівці взяли участь у квесті, під час якого потрібно ознайомитись із тематичною інформацією та відповісти на запитання: яким стане життя після об'єднання в громади. А під час публічної дискусії учасники отримали експертні відповіді на питання, які їх хвилюють.
Реформа децентралізації визнана однією з найбільш успішних. За п'ять років в Україні створено 899 ОТГ (тільки за останній місяць – 11 нових), нині призначено вибори ще у 66 громадах. За темпами об'єднання Україна суттєво випередила європейські країни, і, за прогнозами уряду, процес добровільного об'єднання буде завершений у 2020 році.
24 грудня 2024
Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини
Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...
Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...
24 грудня 2024
Громада на всі 100: як Шевченківська громада...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
24 грудня 2024
Складання річної фінансової звітності за 2024...
На початку 2025 року розпорядники коштів місцевих бюджетів традиційно складатимуть річну фінансову звітність за 2024...
24 грудня 2024
Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо стратегічного розвитку громад та регіонів
Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо...
Міністерство розвитку громад та територій України об’єднало понад 500 представників влади, експертів та громадськості...