Фітнес-бібліотека та інші успіхи Моринської ОТГ

Моринська ОТГ - одна з найменших громад Черкащини, що об’єднала 6 сіл, 2 селища і 1805 мешканців. Це громада, що надзвичайно дбайливо ставиться до збереження народних традицій – у кожному будинку культури чи клубі тут є раритетні куточки української історії та культури. Це громада, що серед перших започаткувала власний екологічно-культурний фестиваль «Спас Медовий», який відбудеться уже цього літа. Зрештою, це єдина громада України, де почала діяти унікальна фітнес-бібліотека. У цьому переконалися учасники прес-туру.


За словами голови громади Анатолія Видути, Моринська ОТГ існує всього півтора роки. На 15 мільйонів бюджетних коштів тут утримують 4 будинки культури та 1 клуб, 1 амбулаторію та ФАП у кожному селі громади, 4 бібліотеки та 1 навчально-виховний комплекс, який відвідує 140 вихованців. До опорної школи дітей з усіх сіл привозять шкільним автобусом, громада оплачує також курсування рейсового автобусу між селами. Частину приміщень об’єктів інфраструктури (будинки культури, школа) громада уже обновила, планує ремонти і цьогоріч. А ще тут всюди встановили дитячі майданчики, розбили сквери. Прибирають у громаді так ретельно, що в жодному селі на узбіччі не побачиш найменшого клаптика паперу.

 

Новий дитячий майданчик у Виграєвi

 

Моринська громада вражає ще й тим, що надзвичайно шанує народні традиції та культуру – у кожному клубі чи будинку культури створили мальовничий куточок з рушниками, вишитими картинами та сорочками, знаряддями праці та ремесел, іншими раритетними старожитностями. У кожному селі громади діють співочі колективи, що у пишних народних строях зустрічають гостей громади власним гімном свого села.

 

Клуб у Виграєвi

Клуб у Сотниках

Клуб у Сотниках

Клуб у Сотниках

Одне з найбільших сіл громади – Виграїв – є місцем історичної битви Богдана Хмельницького із військом Речі Посполитої (після чого хутір Гороховий і отримав таку назву). І подробиці цієї перемоги гості громади можуть почути в єдиному в Україні музеї козацької слави у Виграєві.

Мiсце iсторичної битви у Виграєвi

Музей козацької слави у Виграєвi

Музей козацької слави у Виграєвi


 

За словами заступника голови громади Лілії Жуковської, у Моринській ОТГ планують створити туристичний кластер і розвивати саме туристично-культурно-екологічне спрямування. Адже на Корсунщині незрівняна природа – ліси, ріки, луки, цілющі джерела – а для туристів тут планують проводити майстер-класи із гончарства, випікання хліба, продавати мед і домашню консервацію. Уже сьогодні у громаді успішно діє садиба зеленого туризму місцевого депутата Андрія Столяревського, переселенця із Криму, родина якого тримає пасіку і дивує туристів надзвичайно смачним медом та можливістю оздоровлення в унікальному будиночку апі-терапії.

 

Садиба зеленого туризму у Сотниках

Садиба зеленого туризму у Сотниках

Садиба зеленого туризму у Сотниках

Серед найбільших унікальностей Моринської громади, яких не побачиш більше ніде в Україні – фітнес-бібліотека, нещодавно відкрита у Моринцях. Саме так громада вирішила залучати дітей та молодь до культурного і здорового способу життя. Фітнес-зал у частині приміщення бібліотеки облаштували на залишок коштів інфраструктурної субвенції, левова частка якої пішла на ремонт дороги. На решту коштів – близько 50 тисяч гривень – придбали тренажери. Старі книги списали, здали у макулатуру, і на ці кошти придбали книги про фітнес, аби діти могли правильно займатися спортом. А у подальшому у бібліотеці планують поставити  ноутбук із підключенням до мережі – аби можна було проводити заняття за професійними роликами з інтернету.

 

Фітнес-бібліотека у Моринцях

 

 

«Іншим селам нашої громади ідея також сподобалася, - розповідає Лілія Жуковська. – Ми запровадили громадський бюджет, наразі – у  розмірі 100 тисяч гривень. І наші села Виграїв та Сотники уже подали подібні проекти, тож будемо і там пропагувати для молоді  здоровий  інтелектуальний спосіб життя».

«Фітнес-бібліотека – досить унікальне поєднання не лише для Черкащини, але й для України. Рішення виникло на перший погляд неочікувано, хоча, насправді, воно стало результатом попередньої роботи місцевої влади з облаштування громади. У рамках підготовки Стратегії розвитку, допомогу в розробці якої надавав Черкаський ЦРМС, було виявлено цілий ряд проблемних моментів: недозавантаженість і низька відвідуваність клубів і бібліотек, значні витрати на їхнє утримання, відсутність критих територій для занять спортом, - зазначає Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», – Рішення щодо зведення під одним дахом одразу кількох, раніше розкиданих по селу комунальних установ, прийняли одразу. Щодо фітнесу, то тут громада отримала необхідні кошти в рамках інфраструктурної субвенції від держави. Але кошти і, відповідно, обладнання, були отримані вже наприкінці грудня, коли встановлювати його під відкритим небом було недоречно. Тут і згадали про ідею «укрупнювати» напівпорожні приміщення. Так під одним дахом опинилися бібліотека і фітнес-клуб. Поєднання виявилося вдалим. А якщо будуть здійснені подальші заходи, такі як розміщення у цій же будівлі Інтернет-кафе, молодь громади скоро може стати наспортивнішою і найосвіченішою на Черкащині».

Прес-тур на на Корсунщину, до Моринської ОТГ, організував Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Теги:

культура туризм

Область:

Черкаська область

Громади:

Корсунь-Шевченківська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

13 січня 2021

Вінниця першою в Україні запроваджує міський стандарт гостинності

Вінниця першою в Україні запроваджує міський...

Упродовж 2020 року у Вінниці було успішно реалізовано проект «Вінницький стандарт гостинності», спрямований на...

13 січня 2021

Полтавські підприємці системно нарощують свої експортні можливості

Полтавські підприємці системно нарощують свої...

Одним із важливих стратегічних завдань на шляху розвитку економіки Полтави є посилення експортної діяльності місцевих...

29 грудня 2020

Як громадам ефективно працювати з фінансами, які залучаються в освітню галузь

Як громадам ефективно працювати з фінансами,...

Авторка:  Ірина Грекова, заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Солонянської селищної...

29 грудня 2020

Секрет Кулика або Як здобути 91,7% голосів на місцевих виборах

Секрет Кулика або Як здобути 91,7% голосів на...

Голова Іванівської громади Михайло Кулик, рекордсмен України   Децентралізація поцікавилася, як голові...

23 грудня 2020

У Полянській громаді відкрили сучасний ЦНАП

У Полянській громаді відкрили сучасний ЦНАП

23 грудня, у річницю cтворення Полянської громади, відбулося урочисте відкриття нового центру надання...