У Брусилівській ОТГ реформували систему надання соціальних послуг
Децентралізація створила умови для поліпшення якості полуг в громадах, в тому числі - соціальних. У Брусилівській ОТГ нові можливості використали одразу після об'єднання та розпочали реформувати систему надання соціальних послуг.
До створення ОТГ соціальні послуги в громаді надавали дві установи: Територіальний центр соціального обслуговування та Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Брусилівської селищної ради. Після об’єднання сіл практично всього району в одну громаду, кількість клієнтів цих установ різко зросла, тому назріло рішення про створення на їх базі установи, яка надаватиме весь спектр послуг.
Брусилівська ОТГ реорганізувала ці дві установи та збільшила кількість соціальних працівників. Це дозволило покращити якість послуг та оптимізувати затрати на їх надання.
«В громаді мешкають майже 14 тисяч людей, із них близько 3 тисяч потребують соціальної підтримки. У процесі створення нової структури ми переслідували дві цілі: підвищення якості надання соціальних послуг та максимальне покриття діяльності Центру»,- розповідає Валентина Мазуренко, директор Центру соціальних послуг.
Крім того, в Центрі соціальних послуг ОТГ працюють три соціальні робітники, які обслуговують жителів Ставищенської сільської ради, яка не приєдналась до ОТГ. Ці послуги оплачує Ставищенська сільська рада.
Наступним кроком розвитку нової структури стало затвердження структури та Положення Центру соціальних послуг. До відділу соціальної допомоги вдома, відділу організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді додали службу з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та відділ соціальної реабілітації.
Центр вже отримав транспорт для налагодження соціальних перевезень в громаді від держави. До штату установи додали 11 посад фахівців із реабілітації, всі вони здобувають вищу освіту за спеціальністю «Фізична реабілітація» у Відкритому Міжнародному університеті розвитку людини «Україна».
Результати реформування ситеми соціальних послуг в Брусилівській ОТГ такі:
- виявили 3000 осіб, які потребують надання різних видів соціальних послуг;
- охопили соціальними послугами 2794 осіб з 36 населених пунктів Брусилівського району;
- У 17 старостатах в міні-центрах надання соціальних та реабілітаційних послуг працюють 29 соціальних робітників, 16 фахівців із соціальної роботи, два фахівці з фізичної реабілітації та психолог;
- на території громади створили два будинки сімейного типу, де виховується 15 дітей;
- громада перша в регіоні у 2017 році створила патронатну сім’ю та запровадила нову інноваційну послугу – патронат над дитиною;
- практику громади Асоціація ОТГ визнала кращою у сфері надання соціальних послуг.
«Соціальні послуги у Брусилівській ОТГ мають особливе місце, адже район унікальний – має велику кількість переселенців-чорнобильців. І ця категорія населення соціально вразлива. Тому розвиток нового Центру соціальних послуг та наповнення його роботи нового змісту вирішує низку проблем громади», - наголошує Віталій Римар, радник з муніципальних послуг Житомирського ЦРМС.
Фахівці Брусилівської громади отримали консультативну та методичну підтримку в процесі реформування системи соціальних послуг від фахівців Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.

Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Брусилівська територіальна громадаДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
01 вересня 2023
У Лановецькій громаді налагодили вивіз ТПВ завдяки допомозі Програми USAID DOBRE
У Лановецькій громаді налагодили вивіз ТПВ...
Лановецька громада практично вирішила давню проблему зі збором та вивозом твердих побутових відходів. Уся система...
31 серпня 2023
Як Сергіївська громада використовує закордонний досвід для розвитку локальної економіки
Як Сергіївська громада використовує закордонний...
Історія успіху громади, яка разом із U-LEAD активно працює над пошуком інструментів, ресурсів та можливостей для...
31 серпня 2023
Як завдяки децентралізації Шумська лікарня отримала нове життя
Як завдяки децентралізації Шумська лікарня...
Шумська міська лікарня на Тернопільщині сьогодні обслуговує не лише понад 20 тисяч мешканців громади, а й пацієнтів...
18 серпня 2023
ЦНАП цифрової епохи: як Шепетівська громада диджиталізує адміністративні послуги
ЦНАП цифрової епохи: як Шепетівська громада...
У сучасному світі, де технологічний прогрес неспинно розвивається, громади України не залишаються осторонь цифрових...