У селищі Єрки Катеринопільського району, що на Черкащині, тамтешній ОТГ вистачає 30-мільйонного бюджету не лише на відбудову громади, коштами діляться і з державою. Нині там безоплатна медицина – від пігулок до стоматологічних послуг, безкоштовні освіта та харчування у школах. Там створили й власну пожежну службу.
На безкоштовні ліки та витратні матеріали для населення громада витрачає 450 тисяч гривень на рік. Ще 300 тисяч щорічно виділяють на лікування зубів. Послуги та процедури безкоштовні в місцевій амбулаторії та двох фельдшерсько-акушерських пунктах.
За харчування дітей у школі та садочку також платить громада. До 400 гривень на місяць на одну дитину.
У школі скасували так звані добровільні внески. Ремонти проводять за рахунок громади. Щороку на це виділяють 1 млн гривень. Закупили інтерактивні дошки та комп'ютери. Заняття у майже трьох десятках гуртків та музичній школі теж безоплатні.
Мешканці селищ Єрки, Радчиха та Залізнячка – це шість тисяч людей – створили об'єднану територіальну громаду у 2015 році. Значну частину зібраних на території податків і зборів громада змогла залишати у себе, а не віддавати в районний, обласний та державний бюджети. Це і є фінансова децентралізація.
Серед найбільших платників податків – місцеві елеватор, гранітний кар'єр і харчове підприємство. Бюджет об'єднаної громади нині сягає 30 мільйонів гривень.
"До об’єднання це був бюджет проїдання, бо цих коштів вистачало тільки на заробітну плату. Ми ухвалили на сесії рішення – щомісячно з нашого бюджету виділяємо порядку 20 тисяч гривень на різні види допомог. Комусь – на лікування, комусь – на операцію, хтось потрапив у складні життєві обставини. Загалом це до 3 мільйонів гривень на рік", – розповідає голова ОТГ Леонід Польовий.
Цього року в ОТГ планують продовжити ремонти державних закладів. Питання номер один – латання даху місцевої амбулаторії. У подальших планах – будівництво водопроводу та створення поля сонячних батарей.
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...
27 листопада 2024
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...
У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...