Які повноваження мають ОТГ щодо обстеження матеріально-побутових умов сімей - роз'яснення

16 січня Уряд вніс зміни до Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора (Постанова Кабміну №1091), за якими в об’єднаних територіальних громадах акти обстеження матеріально-побутових умов сім’ї складаються уповноваженими особами виконавчих органів сільських, селищних, міських рад ОТГ. Асоціації міст України надає роз’яснення з цього питання.

1. Хто уповноважує особу на складання актів обстеження матеріально-побутових умов?

Повноваження працівників визначаються посадовими інструкціями або іншими документами. Місцеве самоврядування в цьому питанні надзвичайно гнучке: все залежить від повноважень, які сільський, селищний, міський голова передав на здійснення іншим посадовим особам (наприклад, своїм заступникам, керівникам самостійних структурних підрозділів тощо). Особу на складання актів обстеження уповноважує сільський, селищний, міський голова або інша особа, визначена головою. Якщо особу уповноважили складати акти обстеження, вона набула додаткових повноважень, тобто змінились її істотні умови праці. У зв’язку з цим необхідно враховувати вимоги статті 32 КЗпП «Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці».

2. Чи потрібно вносити зміни до Положення про структурний підрозділ виконавчого органу для здійснення обстеження матеріально-побутових умов?

Не завжди. Положення про виконавчий орган не дублює повністю повноваження, які передбачені посадовими інструкціями працівників. В Положенні містяться загальні норми. Тобто, якщо в Положенні передбачена норма, близька до «організація заходів з надання допомог, пільг, субсидій» тощо, то змін до положення вносити не потрібно.

3. Чи можна доручити складення актів обстеження матеріально-побутових умов працівнику комунального закладу?

Ні. Відповідно до Положення акти обстеження складаються уповноваженими особами виконавчих органів сільських, селищних, міських рад ОТГ. Оскільки працівники комунальних закладів не є працівниками виконавчих органів, вони не можуть складати акти обстеження.

4. Чи обов’язково акти обстеження матеріально-побутових умов повинна складати посадова особа місцевого самоврядування?

Ні. Постановою передбачено лише те, що особа повинна бути працівником виконавчого органу. Тобто, це можуть бути і посадові особи, і службовці, і робітники, які працюють в органах місцевого самоврядування.

5. Чи може староста складати акти обстеження матеріально-побутових умов?

Так. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування. Відповідно до частини сьомої статті 14-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою. Тобто рада повинна внести зміни до відповідного Положення про старосту та уповноважити його на складання актів обстеження.


Нагадаємо, Уряд затвердив Постанову «Про внесення змін до Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора» і таким чином долучив виконавчі органи рад ОТГ до обстеження матеріально-побутових умов сімей для призначення державної допомоги.

26.02.2019 - 15:33 | Переглядів: 11428
Які повноваження мають ОТГ щодо обстеження матеріально-побутових умов сімей - роз'яснення

Теги:

соціальні послуги

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

30 вересня 2020

29 вересня 2020

30 вересня - прес-конференція УАРОР "Механізми ліквідації та реорганізації районних рад"

30 вересня - прес-конференція УАРОР "Механізми...

30 вересня відбудеться прес-конференція на тему: «Механізми ліквідації та реорганізації районних рад». Захід...

29 вересня 2020

АНОНС! 8 жовтня - онлайн-презентація «Проєкти розвитку Херсонської області»

АНОНС! 8 жовтня - онлайн-презентація «Проєкти...

Офіс Реформ Херсонської області запрошує представників донорських організацій до участі в онлайн-презентації «Проєкти...

29 вересня 2020

10 днів замість 20: Президент підписав закон про зменшення строку оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування

10 днів замість 20: Президент підписав закон...

29 вересня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної...

29 вересня 2020

«ПРОсто про вибори»: розпочався ознайомчий онлайн-курс від ЦВК

«ПРОсто про вибори»: розпочався ознайомчий...

На просвітницькій платформі https://cvkpro.com/, де кожен виборець зможе перевірити та поглибити свої знання про...