АМУ озвучила проблеми надання соціальних адміністративних послуг при впровадженні Закону «Про адміністративну процедуру»

Асоціація міст України (АМУ) надала Міністерству соціальної політики, сім’ї та єдності України інформацію про проблеми, що виникають у процесі надання адміністративних послуг соціального характеру (АПСХ), зокрема у співпраці між Центрами надання адміністративних послуг (ЦНАП) та сервісними центрами Пенсійного фонду України.

Про це йдеться на офіційному сайті АМУ.

Ці питання були обговорені під час круглого столу «Про адміністративну процедуру: результати впровадження, перша практика та подальші кроки», який відбувся 20 січня 2026 року за ініціативи Міністерства юстиції України спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України. У заході взяли участь представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, суддівського корпусу, народні депутати, науковці, експерти та міжнародні партнери.

Ірина Гончаренко, експертка АМУ з питань відкритого врядування та адміністративних послуг, розповіла про практику створення комісій у органах місцевого самоврядування для розгляду скарг та підкреслила ряд проблем у взаємодії ЦНАП із сервісними центрами Пенсійного фонду. Зокрема, зазначалося, що деякі працівники сервісних центрів ПФУ не дотримуються положень Закону України «Про адміністративну процедуру» при наданні соціальних адміністративних послуг.

Окремо АМУ отримала офіційну відповідь від Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності України на своє звернення. У ньому Міністерство підтвердило, що більшість порушених питань стосуються недотримання працівниками Пенсійного фонду Закону України «Про адміністративні послуги», що негативно впливає на рівень надання АПСХ.

Міністерство наголосило: суб’єкт надання адміністративних послуг зобов’язаний забезпечити належні умови для прийому громадян, дотримання строків та процедур розгляду звернень. У листі також міститься прохання до Пенсійного фонду України перевірити викладені факти та забезпечити неухильне дотримання вимог Закону при взаємодії з ЦНАП. Про вжиті заходи Мінсоцполітики просить повідомляти Асоціацію та саме відомство.

Закон України «Про адміністративну процедуру», що набув чинності 15 грудня 2023 року, є важливим кроком у модернізації правил взаємодії публічної адміністрації з громадянами та бізнесом. Його впровадження наближає українське законодавство до європейських стандартів та встановлює прозорі, зрозумілі і справедливі процедури надання адміністративних послуг.

 

28.01.2026 - 10:30 | Переглядів: 1584
АМУ озвучила проблеми надання соціальних адміністративних послуг при впровадженні Закону «Про адміністративну процедуру»

Теги:

соціальні послуги

Джерело:

Читайте також:

12 червня 2026

Фінансування проєктів відновлення: де і як громадам шукати ресурси

Фінансування проєктів відновлення: де і як...

Відновлення українських громад — це передусім про здатність ефективно управляти ресурсами. За оцінками RDNA 5...

11 червня 2026

Освіта майбутнього починається у громадах: на Волині готуються до реформи старшої профільної школи

Освіта майбутнього починається у громадах: на...

Успіх реформи старшої профільної школи залежатиме від її реалізації на місцях, тому експерти проєкту DECIDE...

11 червня 2026

Аналітичний огляд DECIDE: які рішення європейських країн можуть допомогти Україні оновити регіональну політику

Аналітичний огляд DECIDE: які рішення...

10 червня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація аналітичного огляду досвіду планування...

11 червня 2026

Вакансія : Фахівець з безпеки/водій

Вакансія : Фахівець з безпеки/водій

Проєкт «Відновлення для всіх» (RFA) в пошуках Фахівця з безпеки/водія. Потрібно буде забезпечувати потреби...