За минулий рік Уряд, громадські, донорські, експертні організації змогли організувати спільну роботу з впровадження процесів децентралізації, поставити і досягти стратегічних цілей, показали людям зрозумілу і досяжну мету. І тепер іншого виходу, крім як успішно завершити реформу, для України не має.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час організованої ПРООН Міжнародної конференції «Забезпечення реформи децентралізації влади: можливості та інновації для розвитку місцевого самоврядування та надання послуг», яка відбувається у Києві 2-3 грудня.
«В умовах, в яких ми почали реформу місцевого самоврядування, децентралізацію, непросто було приймати рішення, досягати успіхів, враховуючи і політичні обставини, і зовнішню агресію, коли потрібно було не лише проводити необхідні зміни, а й підтримувати стабільність в країні. Але ми розуміли і дали зрозуміти усім, що альтернативи немає - Україна стала на шлях розвитку місцевої демократії, і наш обов’язок – пропри усе, об’єднавши зусилля, пройти цей шлях успішно», - сказав В’ячеслав Негода.
За цей рік, наприклад, у сфері регіонального розвитку ми привели наше законодавство у відповідність до стандартів, за якими працюють європейські країни: прийняли майже усі необхідні документи, які дозволяють досягти головної мети реформи - розвитку регіонів і кожної громади заради підвищення рівня якості життя людей.
«Люди повірили у реформу, що підтверджується бажанням вже понад 6 тисяч громад об’єднатися. Головною мотивацією для них стала бюджетна децентралізація з гарантією переходу на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, розширення повноважень, а також можливість користуватися землею на усій своїй території, а не лише в межах населених пунктів», - сказав Перший заступник Міністра.
При цьому, за його словами, чинна Конституція не дозволяє активно рухатися далі, чітко розмежувати повноваження, створити повноцінне місцеве самоврядування на районному та обласному рівні: утворити виконавчі органи місцевих рад, змінити статус місцевих держадміністрації на префектурний.
«Але ми віримо і розраховуємо на позитивний сценарій: після прийняття змін до Конституції, до жовтня 2017 року завершити в основному реформи, які стосуються децентралізації, і провести чергові місцеві вибори на новій територіальній основі – з новими повноваженнями і новими ресурсами. Для цього ми і надалі ефективно використовуватимемо допомогу наших міжнародних партнерів, з якими успішно працювали увесь цей рік», - резюмував В’ячеслав Негода.
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Поділитися новиною:
19 квітня 2021
Старости: 6 запитань про головне – інтерв’ю з В’ячеславом Негодою
Старости: 6 запитань про головне – інтерв’ю з...
15 квітня 20201 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до...
19 квітня 2021
Проект ПРОМІС 2015-2021: ініціативи для розвитку громад України
Проект ПРОМІС 2015-2021: ініціативи для...
Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який у 2015-2021 рр....
19 квітня 2021
У Мукачеві відкрили новий Центр надання адміністративних послуг
У Мукачеві відкрили новий Центр надання...
У місті Мукачево, що на Закарпатті, відкрили новий Центр надання адміністративних послуг. Нова сучасна будівля...
19 квітня 2021
Співробітництво громад: Мінрегіон пропонує спростити процедури і розширити коло суб’єктів
Співробітництво громад: Мінрегіон пропонує...
Мінрегіон удосконалить механізм співробітництва територіальних громад. Проект відповідних законодавчих змін...
19 квітня 2021
Децентралізація по-німецьки: що може громада
Децентралізація по-німецьки: що може громада
Громада - найменша адміністративна одиниця у Німеччині. Нею колегіально керує Рада громади і бургомістр. На що вони...