Переглядів: 2075

Чи може держслужбовець балотуватися в депутати райради? Чи є стаж у депутатів районної ради?

Відповідь експерта, кандидата наук з державного управління Олени Бойко: "Депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до ст 70 Конституції України (ст. 70: «Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними»).

Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Інших обмежень щодо кандидування немає. Обмеження щодо сумісництва представницького мандата є у Законах України «Про місцеве самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад».

Поділитися: