Переглядів: 357

Доброго дня. Відповідно до ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада обирає першого заступника, заступника голови ради. В пункті 3 ч. 6 ст. 55 цього ж закону вказано, що голова обласної ради представляє раді кандидатури для обрання на посаду першого заступника, заступника голови обласної ради. Тобто, закон вживає посади «перший заступник» і «заступник» виключно в однині. Чи може обласна рада обрати «заступника» голови ради в кількості більше ніж один (два, три і більше)? Якщо так, то чи не буде збільшення кількості заступників порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»?

Частиною 1 ст. 56 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що обласна рада обирає першого заступника, заступника голови ради (в однині).

Збільшення кількості заступників, звісно, буде порушенням цієї норми Закону.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Поділитися: