Переглядів: 377

Доброго дня! Підкажіть будь ласка алгоритм дій: в період реорганізації структурного підрозділу РДА шляхом приєднання до діючої РДА посадова особа даного структурного підрозділу, будучи належним чином повідомлений про можливе наступне звільнення, заключає контракт на військову службу в ЗСУ на 3 роки. Готується наказ про увільнення на період війської служби. Але як бути, відділ реорганізується шляхом приєднанння до діючої РДА, але РДА також реорганізується. Постановою КМУ від 16.12.2020 року №1321 чітко не зазначено як бути в такому випадку. Керівництво РДА наполягає на звільнення такого працівника. Звільнення буде законним, або як поступити правильно? Заздалегідь вдячна за будь яку інформацію!

Відповідно до ст. 119 КЗпП працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Додатково див. роз’яснення НАДС https://nads.gov.ua/npas/shchodo-proceduri-vivilnennya-derzhavnih-sluzhbovciv-rajonnoyi-derzhavnoyi-administraciyi-u-zvyazku-z-yiyi-pripinennyam

Поділитися: