Переглядів: 284

На сесії 24.12.2020 року було прийнято рішення, про приведення ставок земельного податку сельхозпризначення, до розміру однієї з сільских рад, яка наразі входить в цю громаду. Це призвело до того, що в деяких населених пунктах громади. ставка земельного податку збільшилась. Чи є це рішення законим?

Пунктом 52-7 Підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Подактвого кодексу України, встановлено, що у 2020 році на проекти рішень, рішення сільських, селищних, міських рад, рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, та/або плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, прийняті відповідно до пункту 52-6 підрозділу 10 розділу XX цього Кодексу, не поширюється підпункт 4.1.9 пункту 4.1 та пункт 4.5 статті 4, підпункт 12.3.4 пункту 12.3, підпункт 12.4.3 пункту 12.4 (у частині строку прийняття та набрання чинності рішень) та пункт 12.5 (у частині строку набрання чинності рішеннями) статті 12 Податкового кодексу України, Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", частина третя статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Закон України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання".

Тобто рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів у 2020 році дозволено приймати виключно в частині зменшення їх ставок.

Поділитися: