Переглядів: 399

Доброго дня! Комунальне підприємство Центральна районна аптека ( на госпрозрахунку) була заснована районною радою. Структурні підрозділи (аптечні пункти) знаходилися у різних селах. Зараз утворилиля дві ОТГ. Частина аптечних пунктів та наша аптека знаходиться за місцем реєстрації в одній ОТГ. А три інших аптечних пункта в другому ОТГ. Хто нас повинен до себе забрати? І куди зараз сплачувати ПДФО із заробітної плати, якщо ми "висим у воздусі"? Дуже вдячна!

Залежить від статусу аптечних пунктів. Якщо це філії чи відокремлені структурні підрозділи аптеки без статусу юридичної особи, усі права на ці філії (підрозділи) мають перейти територіальній громаді, на території якої розташована «материнська» аптека (за місцем її юридичної реєстрації). Втім, територіальні громади можуть домовитись про інший розподіл, та, наприклад, здійснити виділ того майна, що розташоване на кожній території і фактично поділити його між територіальними громадами за місцем фактичного розташування аптечних пунктів.

Як ми зрозуміли з Вашого запиту, у Вас відбулася зміна засновника аптеки. Тож для працівників нічого не змінюється, і ПДФО за них сплачує уповноважений орган роботодавця-аптеки, як і раніше, бо місце юридичної реєстрації закладу також не змінилося.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачений ст. 168 Податкового кодексу України, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України    (далі – БКУ).

Відповідно до ст. 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Згідно з п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Отже, якщо юридична особа створює підрозділи із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням (розташуванням) на іншій території, ніж така юридична особа і не уповноважені нею нараховувати (сплачувати) ПДФО, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідних контролюючих органах за місцезнаходженням таких об’єктів та перераховувати ПДФО до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Поділитися: