Переглядів: 520

Яким чином фінансувати заклади освіти, культури та охорони здоровя, які є у районній комунальній власності ще 2-3 місяці 2021 року (на час передачі, бо це тривалий процес), якщо видатки мають здійснюватись з бюджетів ОТГ?

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу, районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом. З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад.

Тобто на 2021 рік повинен бути затверджений бюджет новоутвореної громади, в якому слід перебачати видатки на фінансування зазначених бюджетних установ.

Слід зважати на те, що з районного бюджету можуть здійснюватися лише видатки, визначені статтею 91 Бюджетного кодексу. Зазначені у запитанні видатки не можуть здійснюватися з районного бюджету.

Поділитися: