Переглядів: 561

Доброго дня! Якщо районна рада не відбудеться до кінця 2020 року і відповідно не передасть заклади освіти до ОТГ, чи можливий варіант фінансування закладів освіти з 1 січня 2021 року районною радою? Чи законною буде передача закладів освіти районною державною адміністрацією, якщо їх засновниками є районна рада?

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу (ст. 89-91), до видатків, що можуть здійснюватися із районного бюджету не належать видатки на фінансування закладів освіти.

Відповідно до підпункту 14 підпункту 48 пункту 1 частини першої прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (законопроект за реєстр. №4100-д) районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом. З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад.

Поділитися: