Переглядів: 184

Добрий вечір!Скажіть, будь ласка, чи можна подати заяву про відкликання офіційного спостерігача і подання про реєстрацію іншої особи офіційним спостерігачем (тобто, по суті, замінити офіційного спостерігача) у будь-який час? У календарному плані ЦВК передбачено, що це можна зробити у будь-який час (п. 124), але хотів би уточнити. Заздалегідь дякую!

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Відповідно до ч. 10 ст. 239 Виборчого кодексу України кандидат, представник організації партії у виборчій комісії, уповноважена особа організації партії у відповідному виборчому окрузі мають право відкликати офіційного спостерігача, звернувшись з письмовою заявою до відповідної виборчої комісії про припинення його повноважень, і подати документи для реєстрації офіційним спостерігачем іншої особи в порядку, встановленому цією статтею. Отже, норми Кодексу не містять часових обмежень щодо «заміни» офіційного спостерігача.

Поділитися: