Переглядів: 142

Чи може балотуватися в депутати дружина коли її чоловік член комісії?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Обмеження щодо членства у виборчих комісіях визначено у ст. 34 Виборчого кодексу України, цитую:

 «До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати на відповідних виборах (усіх виборах, виборчі процеси яких проводяться одночасно), їх довірені особи, представники у виборчих комісіях, уповноважені особи (представники) партій (організацій партій), офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, судді, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину чи кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

До складу дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці, утвореної у стаціонарному закладі охорони здоров’я або в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі, не можуть входити працівники відповідного закладу або установи».

Інших обмежень (наприклад, родинних зв’язків із кандидатом) Кодекс не містить.

Поділитися: