Переглядів: 154

чи має право голова ДВК агітувати за кандидата і які це має наслідки?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: П.3 ч. 1 ст. 57  Виборчого кодексу України визначає, що участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій під час виконання обов’язків членів виборчих комісій на строк здійснення повноважень. Відповідно до п.9 ч. 4 ст. 208 Кодексу встановлює, що повноваження члена виборчої комісії може бути достроково припинені у тому числі у зв’язку із систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування.

Поділитися: