Переглядів: 195

Кандидат подав заяву балотуватися на посаду голови Вільшанської ОТГ , вказавши в заяві що йде самовисуванцем. Вже після того як збіг термін зняття, а саме 9.10,2020 виявилося що цей же кандидат висунувся кандидатом до Городищенської міської ради за партійними списками. Кандидат подав заяву до суду з проханням зняти його з реєстрації як кандидадата до Городищенської міської ради. При цьому залишивши його кандидатом на голову ОТГ. Суд у розгляді заяви йому відмовив. Підкажіть будь-ласка які мають бути подальші дії ТВК. Та чи є перспектива оскарження результатів виборів в однієї із сторін, виходячи з того що цей кандидат був неправильно зареєстрований.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO:

1. Почну з останнього питання. Судові рішення недоцільно коментувати, не бачивши документів, тим більше говорити про перспективи апеляційного розгляду.

2. Не зрозуміло, як «випадково» могли зареєструвати кандидата, адже для цього є умовою подання заяви зі згодою самого кандидата. Якщо це підробка документів (тобто без відома кандидата скористались його документами та підробили підпис) – це питання кримінальної відповідальності відповідно до норм Кримінального кодексу України.

3. Дійсно, ч. 4 ст. 216 Виборчого кодексу України має певні умови щодо одночасного висування головою, цитую: «Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі до відповідної сільської, селищної міської ради та/або до відповідної обласної ради. Особа, висунута кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі тільки до відповідної міської ради».

Отже, у наведеному випадку є порушення цих норм висування.

Проте, на жаль, як Ви правильно зазначаєте, строки скасування реєстрації ТВК пропущені. Відтак лишається чекати на вирішення питання у судовому порядку.

Поділитися: