Переглядів: 462

Питання таке. Голова ТВК була знята та виключення з членів твк. Після чого було призначено нового Голову. Через 2 тижні нового голову зняли і призначили знову старого голову.Питання: чи повинна стара голова ТВК повторно складати присягу?Чи набуває повноваження нова голова з моменту внесення відомостей до ЄДР., або набуває повноважень з моменту її призначення?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Відповідно до ч. 1ст. 38 Виборчого кодексу України член виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку складає присягу члена комісії. Особа, яка склала присягу, ставить свій підпис під текстом присяги. Члену виборчої комісії після складення ним присяги видається посвідчення за підписом голови комісії вищого рівня за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією. З цього моменту він є повноважним членом виборчої комісії. І новопризначена особа має обов’язково скласти присягу (у розумінні Кодексу немає поняття «повторне» призначення). Відмова від складення присяги означає відмову особи бути членом комісії.

Поділитися: