Переглядів: 336

Чи має право бути присутнім і вести перше засідання виборчої комісії голова сільськ4ої ради, якщо він не є кандидатом, чи можна бути присутніми на першому засідання виборчої комісії кандидати в депутати і вести відео зйомку, якщо є порушення. Дайте відповідь на електронну адресу

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO:

1. Ні, не має права. Це фактично втручання у роботу такої виборчої комісії. По-перше, кандидат не має права бути членом виборчої комісії (ч. 3 ст. 34 Виборчого кодексу України). По-друге,, відповідно до ч. 4 ст. 32 Кодексу ніхто не має права втручатися в діяльність виборчих комісій, зокрема у вирішення питань, віднесених до їхніх повноважень, крім випадків, передбачених законом. Більше того, відповідно до ч. 4 ст. 157 Кримінального кодексу України незаконне втручання службової особи у діяльність виборчої комісії  або члена виборчої комісії з використанням службового становища з метою впливу на їхні дії чи рішення – це кримінальний злочин та карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

2. Кандидат у депутати має право присутності на засіданнях відповідних виборчих комісіях. Відеозйомка засідань відповідної виборчої комісії такою особою виборчим законодавством не заборонена.

Поділитися: