Переглядів: 632

Чи можливо таке; 1. Є голова ТВК, його дружина бухгалтер комісії і ще кандидат у депутати в ОТГ.2. Кандидат на голову ОТГ, а його син голова ДВК

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO:

1. По першій ситуації: так, це порушення. Хоча Виборчий кодекс України не містить вимог щодо технічних працівників, у п. 5 постанови Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року № 111 “Про Порядок залучення спеціалістів, експертів, технічних працівників для забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів”  є наступні обмеження щодо залучення таких осіб:, цитую: «Залученими особами не можуть бути члени виборчих комісій, кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища, їх довірені особи, представники місцевих організацій політичних партій в територіальній виборчій комісії, уповноважені особи місцевих організацій політичних партій, які висунули кандидатів у депутати в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі від кандидатів, місцевих організацій політичних партій, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, судді, працівники судів та правоохоронних органів.».

 

2. По другій ситуації зауважу, що обмеження щодо членства у виборчих комісіях визначено у ст. 34 Виборчого кодексу України, цитую:

 «До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати на відповідних виборах (усіх виборах, виборчі процеси яких проводяться одночасно), їх довірені особи, представники у виборчих комісіях, уповноважені особи (представники) партій (організацій партій), офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, судді, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину чи кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

До складу дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці, утвореної у стаціонарному закладі охорони здоров’я або в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі, не можуть входити працівники відповідного закладу або установи».

Інших обмежень (наприклад, родинних зв’язків із кандидатом) Кодекс не містить.

Поділитися: