Переглядів: 211

Чи є грубим порушенням, те, що кандидат на голову ОТГ , випадково відкрив рахунок виборчого фонду в іншому виборчому окрузі. Банк відмовляється перекидати рахунок, а закрити чи відкрити ще один кандидат не має права. Як виходити х такої ситуації, що потрібно робити?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Відповідно до Виборчого кодексу України виборчий фонд кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови має один поточний рахунок, на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії. Підставою для відкриття поточного рахунку виборчого фонду є копія рішення територіальної виборчої комісії про реєстрацію.

Також звертаю увагу на постанову Правління Національного банку України від 15 липня 2020 року № 102 “Про затвердження Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів”. Відповідно до цієї Постанови, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови відкривають поточний рахунок виборчого фонду в банку за власним вибором у межах відповідного виборчого округу або на території відповідного села, селища чи району (зверніть увагу на норму «на території відповідного села, селища чи району»). Виникає питання: невже кандидат відкрив рахунок взагалі в іншому районі? Зважте, що банк відкриває поточний рахунок виборчого фонду кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на підставі у тому числі копії рішення територіальної виборчої комісії про реєстрацію відповідного кандидата, засвідченої територіальною виборчою комісією. Тому не є зрозумілим взагалі як така «помилка» могла статись.

Між банком і кандидатом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку. Тому уважно читайте умови договору особливо щодо норм про закриття рахунку. Врахуйте, що відповідно до вже згаданої постанови Правління Національного банку України від 15 липня 2020 року № 102 “Про затвердження Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів” банк закриває поточний рахунок виборчого фонду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на шістнадцятий день після дня офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів.

І дійсно, два виборчих фонди у кандидата не може бути.

Поділитися: