Переглядів: 264

Доброго дня! Прошу надати роз'яснення щодо наступних дій комісії ТВК: 06.10 ТВК проводило засідання комісії, на порядку денному були розглянуті питання, щодо зняття кандидатів з реєстрації. В процесі проведення засідання, невідомі особи відключили приміщення де розташована ТВК від електро постачання (відключили рубильник). Протокол фіксувався за допомогою комп'ютера. У зв'язку з цим сам протокол не зберігся, питання щодо зняття кандидатів не були розглянуті. Питання полягає в тому: чи може комісія провести сьогодні збори і приймати рішення про скасування реєстрації кандидатів, чи можуть заново розглядати питання, рішення щодо яких не збереглось. Куди і з яким документом потрібно звертатись ТВК для повідомлення такої ситуації.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO:

  1. Відповідно до ст. 231 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата у триденний строк з дня надходження звернення, але не пізніш як за вісімнадцять днів до дня голосування (до 6 жовтня).
  2. За перешкоджання роботі виборчої комісії статтею 157 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність .

Поділитися: