Переглядів: 354

Після оприлюднення списків кандидатів в депутати ОТГ , ми знайшли нашого однопартійця, 28.09. 2020 в списках другої партії. Тобто він пішов кандидатом самовільно , не попередивши ні нас, ні ту партію від якої йде на вибори. Як правильно поступити в даній ситуації згідно законодавства? Чи вже всі терміни для реагування пройшли ?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Організація партії може висунути особу, яка є членом цієї політичної партії, або безпартійного громадянина. Відповідно до  ст. 231 Виборчого кодексу України  скасування реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови можливе за зверненням організації партії не пізніш як за дев’ятнадцять днів до дня голосування щодо скасування реєстрації кандидата (до 5 жовтня).

 Скасування реєстрації кандидата також можливе у разі виявлення інших обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, права бути обраною депутатом, сільським, селищним, міським головою.

У разі надходження таких звернень територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата у триденний строк з дня надходження звернення, але не пізніш як за вісімнадцять днів до дня голосування (до 6 жовтня).

Отже, строки для прийняття такого рішення вже минули.

Поділитися: