Переглядів: 453

Чи може кандидат на голову Пристоличної ОТГ висунутий партією відкрити сам собі рахунок, виборчий фонд і з нього проплачувати агітаційні матеріали?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Відповідно до ч. 1ст. 213 Виборчого кодексу України організація партії, яка висунула виборчий список, кандидат у депутати, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови для фінансування своєї виборчої кампанії, в тому числі передвиборної агітації можуть утворити власний виборчий фонд. Інші питання щодо відкриття виборчих фондів регулюються ст. 213-215 Виборчого кодексу України .

Також звертаю увагу на ресурс ЦВК з даного питання (тексти – за посиланням: https://www.cvk.gov.ua/vibory_category/mistsevi-vibori/vibori-deputativ-verhovnoi-radi-avtonomnoi-respubliki-krim-oblasnih-rayonnih-miskih-rayonnih-silskih-selishhnih-rad-25-10-2020.html):

  • Презентація “Виборчі фонди місцевих організацій політичних партій, кандидатів”
  • Постанова Правління Національного банку України від 15 липня 2020 року № 102 “Про затвердження Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів”
  • Постанова Центральної виборчої комісії від 10 вересня 2020 року № 245 “Про Рекомендації щодо контролю за надходженням, обліком та використанням коштів виборчих фондів місцевих організацій політичних партій, кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови”
  • Постанова Центральної виборчої комісії від 1 жовтня 2020 року № 324 “Про форми фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів місцевих організацій політичних партій, кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, порядок їх складання та проведення аналізу”

Поділитися: