Переглядів: 227

Чи може бути висунуто у різні територіальні громади від однієї і тієї ж партії, одну і ту ж особу в якості кандидата у депутати багатомандатного округу (перший по списку) та в одній із територіальних громад в якості кандидата на посаду міського голови?Тобто в одній територіальній громаді - кандидат у депутати та на голову, а в іншій територіальній громаді - тільки кандидат у депутати

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: Ні, вимоги до одночасного балотування визначені  ч.4 та 5 ст. 216 Виборчого кодексу України, цитую:

«4. Особа може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі не більше ніж у два рівні місцевих рад.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі до відповідної сільської, селищної міської ради та/або до відповідної обласної ради.

Особа, висунута кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі тільки до відповідної міської ради.

5. Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад та кандидатом на посаду сільського, селищного, або міського голови шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.»

У Вашому випадку порушено норму абз. 1 ч. 4 цієї статті щодо можливості балотуватись «не більше ніж у два рівні місцевих рад».  Тобто до місцевих рад одного рівня балотуватись не можна. Звертаю увагу, що «рівні рад» визначені постановою ЦВК №  249 про роз'яснення одночасного балотування, текст за посиланням: https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-roz-yasnennya-shhodo-zastosuvannya-okremih-polozhen-viborchogo-kodeksu-ukraini-stosovno-visuvannya-kandidativ-na-mistsevih-viborah.html

Цитую:

«зазначені конституційні положення щодо системи адміністративно-територіального устрою України, системи органів місцевого самоврядування обумовлюють існування таких рівнів рад, що мають використовуватися під час застосування положень частини четвертої статті 216 Кодексу:

1) Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні ради, Київська та Севастопольська міські ради;

2) районні ради;

3) сільські, селищні, міські ради (на рівні територіальних громад);

4) районні у місті ради (у разі утворення).»


Зверніть увагу, що подання до відповідної територіальної виборчої комісії документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови завершено 24 вересня 2020 року.

Поділитися: