Переглядів: 285

Державний службовець до подання документів на балотування кандидатом від партії в депутати отг та районну раду пішов у щорічну основну та додаткову відпустку. В цей час був зареєстрованим в ТВК кандидатом в депутати. Чи потрібно йому повідомляти керівництво про реєстрацію його кандидатом у депутати та як йому в цей період взяти відпустку без збереження заробітної плати. І чи можливо відмовитись від балотування , якщо його кандидатуру було подано від партії.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "1. Відповідно до . 1 ст. 237 Виборчого кодексу України кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки.

 Інші види відпусток на підставі участі у виборчому процесі не передбачені.

2. Відповідно до ч. 4 ст. 227 Кодексу особа, включена організацією партії до єдиного та/або єдиного та відповідного територіального виборчих списків, має право до дня реєстрації її кандидатом відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії. Заява про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат", або особисто подана відповідною особою до територіальної виборчої комісії. З моменту отримання територіальною виборчою комісією заяви про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії така особа вважається виключеною із виборчого списку (виборчих списків) цієї організації партії, що враховується при прийнятті територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів, включених до виборчих списків. Про отримання такої заяви відповідна виборча комісія письмово повідомляє організацію партії не пізніше наступного дня після отримання заяви. Повторна заява особи про її згоду балотуватися від організації партії не приймається.

Поділитися: