Переглядів: 296

Скажіть будь-ласка, якщо питання відпустки (неоплачуваної) кандидата у депутати ОТГ це є правом, а не обов’язком кандидата, то чи може він як працівник міської ради піти в оплачувану (щорічну) відпустку?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Відповідно до ч. 1 ст. 237 Виборчого кодексу України кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки.

Інших видів відпусток (щорічної, додаткової) у зв’язку із виборчим процесом не передбачено.

Поділитися: