Переглядів: 192

Добрий день. Чи має право голова виборчої комісії залучити свою матір в якості технічного працівника?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Виборчий кодекс України не містить вимог щодо технічних працівників. Відповідно до ч. 10 ст. 33 Виборчого кодексу України для організаційного, правового, інформаційного, технічного забезпечення здійснення повноважень, передбачених цим Кодексом, виборчі комісії, а у разі утворення - територіальні представництва Центральної виборчої комісії можуть на час виборчого процесу залучати на підставі цивільно-правових договорів відповідних спеціалістів, експертів, технічних працівників у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією. П. 5 постанови Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року № 111 “Про Порядок залучення спеціалістів, експертів, технічних працівників для забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів”  містить наступні обмеження щодо залучення таких осіб:, цитую: «Залученими особами не можуть бути члени виборчих комісій, кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища, їх довірені особи, представники місцевих організацій політичних партій в територіальній виборчій комісії, уповноважені особи місцевих організацій політичних партій, які висунули кандидатів у депутати в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі від кандидатів, місцевих організацій політичних партій, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, судді, працівники судів та правоохоронних органів.». Інших обмежень немає.

Поділитися: