Переглядів: 300

Яке місце проживання кандидата у депутати селищної ради має міститися у виборчому бюлетені, якщо район, де він нині проживає, ліквідується згідно постанови ВР 807-IX від 17.07.2020? Потрібно вказувати місце проживання як зазначено в паспорті кандидата чи зазначати у бюлетені вже новий район?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Відповідно до ч. 2 ст. 241 Виборчого кодексу України у виборчому бюлетені для голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), в єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів сільського, селищного, міського голови зазначаються порядкові номери, під якими в алфавітному порядку включені до бюлетеня зареєстровані у відповідному виборчому окрузі кандидати, їхні прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності), суб’єкт висування кандидата, у разі якщо кандидат висунутий шляхом самовисування, міститься позначка "самовисування", відомості про рік народження, посаду, місце проживання. Відповідно до Закону України  «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини. Оскільки, як Ви правильно зазначили, є чинною Постанова ВРУ 807-IX від 17.07.2020 саме у відповідності до неї мають наразі зазначатись відповідні дані

Поділитися: