Переглядів: 281

Доброго ранку! Допоможіть вирішити питання: якщо секретар виконкому балотується на посаду сільського голови, які його гарантії щодо збереження робочого місця під час виборчого процесу? Чи мають право його звільнити з займаної посади?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Відповідно до ст. 237 Виборчого кодексу України гарантії діяльності у виборчому процесі кандидатів у депутати полягають у наступному, цитую:

«1. Кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки.

2. Кандидат у депутати під час виборчого процесу не може бути звільнений з роботи з ініціативи власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу, командира військової частини (формування).

3. Кандидат у депутати без його згоди не може бути переведений на іншу роботу, направлений у відрядження, а також призваний на військову або альтернативну (невійськову) службу, навчальні (перевірні) та спеціальні збори військовозобов’язаних».

Поділитися: