Переглядів: 285

Голова РДА (НЕ ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ) подав кандидатуру на голову ОТГ. Чи повинен він письмово повідомляти голову ОДА і обов’язково іти у відпустку без збереження з/п?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Голова РДА не є державним службовцем, отже, норми Закону України «Про державну службу» на нього не поширюються, тому у нього немає обов'язку когось повідомляти про своє балотування, відповідно до ст. 10 Закону.

ч. 1 ст. 237 Виборчого кодексу України визначає, що кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки. Тобто це право, а не обов'язок кандидата".

Поділитися: