Переглядів: 196

Доброго дня! Кандидат на голову ОТГ вніс грошову заставу не на той рахунок 24 вересня. Територіальна комісія 24 вересня заяву прийняла, але 25 вересня вияснили, що гроші не зайшли. Кандидат вніс грошову заставу уже вірно 25 вересня. Чи має право територіальна комісія реєструвати в кандидати? Як вийти з цієї ситуації?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Підстави у відмові у реєстрації кандидата чітко визначені у Виборчому кодексі України: відповідно до ч. 2 ст. 230 Кодексу ТВК відмовляє в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у тому числі у разі  відсутності хоча б одного з документів стосовно кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зазначених у пунктах 5-12 частини першої статті 222, пунктах 3-7 частини першої статті 223, частині першій статті 224 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави кандидата на посаду міського голови). Отже, порушення порядку внесення грошової застави є підставою для відповідного рішення ТВК про відмову у реєстрації".

Поділитися: