Переглядів: 261

Доброї ночі!!! Чи може кандидат на голову ОТГ замість рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидата на посаду селищного голови подати витяг??? Дякую

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "По-перше, перелік документів для реєстрації кандидатів є чітко регламентованим Виборчим кодексом України. Так, перелік документів на реєстрацію кандидата на посаду голови регламентується ст. 224 Кодексу. У п. 2 ч. 1 ст. 224 визначено як один із документів «рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яке має бути підписане керівником організації партії та засвідчене печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня, а у разі висування місцевою організацією партії кандидата на посаду міського голови - також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається)». Отже, саме такий документ є належним для реєстрації.

По-друге, право подання документів для реєстрації кандидатів від місцевої організації партії  не має «голова ОТГ». Подання документів до сільської, селищної, міської виборчої комісії для реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого організацією партії, здійснюється представником відповідної організації партії, уповноваженим на це довіреністю від організації партії (ч. 1 ст. 224 Кодексу)".

Поділитися: