Переглядів: 308

Доброго дня! Чи можна одночасно висуватись кандидатом на посаду голови ОТГ з кількістю виборців до 10 тис. і одночасно кандидатом у депутати цієї ж громади?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Можна (але до 24.09.2020 року включно), з урахуванням вимог ч.4 та ч. 5 ст. 216 Виборчого кодексу України:

«4.Особа може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі не більше ніж у два рівні місцевих рад.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі до відповідної сільської, селищної міської ради та/або до відповідної обласної ради.

Особа, висунута кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі тільки до відповідної міської ради.

5. Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад та кандидатом на посаду сільського, селищного, або міського голови шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування»".

Поділитися: