Переглядів: 246

Доброго дня. чи може особа бути самовисуванцем на голову міської отг з з кількістю виборців 10 тисяч і більше, і як можна зрозуміти абзац третій частини 2 ст 216 Виборчого кодексу, а саме "Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом."Я так розумію що самовисування в цьому випадку кодексом не передбачено.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "

  1. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій (далі - виборчі списки) у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади. Така виборча система не передбачає самовисування.
  2. Відповідно до абз 3 ч. 2 ст. 216 право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом. Отже, самовисування на посади голів якраз нормами Кодексу і передбачені".

Поділитися: