Переглядів: 373

Доброго дня. Чи може кандидат в депутати балотуватися і в депутати, і в сільські голови ?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Питання одночасного балотування є у нормах ч. 4, 5ст. 216 Виборчого кодексу України, цитую:

«4. Особа може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі не більше ніж у два рівні місцевих рад.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі до відповідної сільської, селищної міської ради та/або до відповідної обласної ради.

Особа, висунута кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі тільки до відповідної міської ради.

5. Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад та кандидатом на посаду сільського, селищного, або міського голови шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.»

Окрім того є роз’яснення ЦВК щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно висування кандидатів на місцевих виборах, у тому числі і щодо одночасного балотування (постанова ЦВК № 249 від 11.09.2020, текст – за посиланням: https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-roz-yasnennya-shhodo-zastosuvannya-okremih-polozhen-viborchogo-kodeksu-ukraini-stosovno-visuvannya-kandidativ-na-mistsevih-viborah.html)

Однозначної відповіді на конкретне питання надати не можливо, з огляду на те, що не зрозуміло, про яку громаду з якою кількістю виборців йде мова".

Поділитися: