Переглядів: 390

Доброго дня, мене цікавить чи може кандидат в депутати бути самовисуванцем? Сума застави яка сплачується при реєстрації? Сума застави при балутуванні на голову ОТГ? Такої інформації в вільному доступі не можу знайти. Де можна подивитися зареєстрованих кандидатів на голову ОТГ по Чернівецькому р-н, Вінницької обл?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "

  1. Кандидат у депутати може бути самовисуванцем лише за умов «мажоритарної» виборчої системи, за системою  пропорційного представництва самовисування не передбачено.
  2. Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах регламентується постановою ЦВК № 193 від 21.08.2020, текст – за посиланням: https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-poryadok-vnesennya-povernennya-ta-pererahuvannya-groshovoi-zastavi-na-mistsevih-viborah-3.html Сума застави по кожній громаді визначена ЦВК (постанова ЦВК № 246 від 10.09.2020), текст - за посиланням (дивіться додатки): https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-rozmir-groshovoi-zastavi-na-mistsevih-viborah-25-zhovtnya-2020-roku.html
  3. Відповідно до ч. 8 ст. 229 Виборчого кодексу України відомості про реєстрацію кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови із зазначенням суб’єкта висування, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), всіх попередніх прізвищ, власних імен, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п’яти років до дня висування кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови змінювала прізвище та/або власне ім’я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання кожного кандидата не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування оприлюднюються територіальною виборчою комісією у визначений нею спосіб (тобто до 2 жовтня включно)".

Поділитися: