Переглядів: 380

Доброго дня! Підскажіть будь ласка. У м. Покровську Донецької області вперше відбудуться вибори голови та депутатів Покровської міської ОТГ. Чи можливо подати документи на кандидата в депутати як самовисуванець?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Відповідно до даних ЦВК (https://www.cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/08/VM2020_kilkist_vybortsiv.pdf) кількість виборців Покровської міської ради складає 63439 осіб, отже, вибори відбуватимуться за системою пропорційного представництва. За такої системи виборів депутатів місцевої ради не передбачено самовисування. А от самовисування на посаду міського голови  передбачено виборчим законодавством: право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, реалізується виборцями через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному Кодексом (ч.1 ст 221 Кодексу).

Види виборчих систем, спосіб висування детально описані у ст. 194 Виборчого кодексу України,   порядок висування -  у статтях 216-221, встановлення результатів виборів та процедура реєстрації відповідних депутатів та голів – у статтях 256-284.

Текст Кодексу – за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20#Text".

Поділитися: