Переглядів: 614

Добрий день. Питання щодо декларування. У Виборчому кодексі зазначено, що зареєстрований кандидат повинен подати декларацію, але на сайті НАЗК є роз`яснення, що декларація кандидатами не подається, а подається вже обраним депутатом. Як бути?

Відповідь надав екс-заступник голови Центральної виборчої комісії, заслужений юрист України Андрій Магера: "Дійсно, в статті 226 Виборчого кодексу України міститься вказівка, що зареєстрований кандидат у депутати місцевої ради має подати електронну декларацію відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». Але останній Закон вимагає подання такої декларації лише у разі обрання особи депутатом місцевої ради впродовж 15 календарних днів з дня набуття повноважень (абзац перший частини третьої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

Тому кандидати у депутати місцевих рад, в тому числі зареєстровані, не подають електронних декларацій".

Поділитися: