Переглядів: 682

Відповідно до ч.4 ст.216 виборчого кодексу, особа може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі не більше ніж у два рівні місцевих рад. Однак, виборчий кодекс не містить визначення рівнів місцевих рад. Питання: Чи можна висувати кандидата до ОТГ селищної ради та ОТГ міської ради, різних територіальних округів і різних міст

Відповідь надав екс-заступник голови Центральної виборчої комісії, заслужений юрист України Андрій Магера: "Дійсно, частина четверта статті 216 Виборчого кодексу України не є чіткою для застосування.

В розумінні Центральної виборчої комісії (пункт 3 Роз’яснення, затвердженого Постановою ЦВК № 249 від 11 вересня 2020 року)  існують чотири рівні рад, які обираються на місцевих виборах:

1) Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні ради, Київська та Севастопольська міські ради;

2) районні ради;

3) сільські, селищні, міські ради (на рівні територіальних громад);

4) районні у місті ради (у разі утворення).

В зазначеному Роз’ясненні ЦВК питання щодо можливості одночасного балотування до селищної чи міської ради залишається відкритим і фактично віддано на розсуд територіальним виборчим комісіям.

Разом з тим, не треба забувати, що існує Рішення Конституційного Суду України № 7-ор/99 від 6 липня 1999 року. Згідно з правовою позицію Суду громадянин України може вільно балотуватися до будь-якого органу державної влади, будь-якого органу місцевого самоврядування, але реалізувати набутий представницький мандат громадянин може лише в одному органі влади (абзац четвертий пункту 1 Рішення)".

Поділитися: