Переглядів: 410

Згідно законодавства кандидат на посаду голови ОТГ має подати документи до ТВК особисто, а якщо людина у цей період буде в самоізоляції, що тоді?

Відповідь надав екс-заступник голови Центральної виборчої комісії, заслужений юрист України Андрій Магера: "Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови шляхом самовисування реалізується у порядку, передбаченому Виборчим кодексом України (абзац третій частини другої статті 216 Кодексу).

На жаль, частина шоста статті 221, частина друга статті 224 Виборчого кодексу (ВК) України для кандидата-самовисуванця на посаду сільського, селищного чи міського голови не передбачають іншого способу, ніж особистого подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії (ТВК). Зокрема, не передбачено подання таких документів до ТВК за дорученням (довіренністю). У разі неособистого подання до ТВК заяви про самовисування відповідна ТВК відмовляє у реєстрації кандидата на підставі пункту 1-1 частини другої статті 230 ВК України.

Проте, якщо кандидат висувається місцевою організацією політичної партії, тоді документи до ТВК подає представник такої організації партії (частина перша статті 224 ВК України)".

Поділитися: