Переглядів: 787

Доброго дня ! На даний час я державний службовець категорії "В", планую брати участь у виборах 25 жовтня, балотуюсь на посаду голови ОТГ( йду самовисуванцем ) . Чи можу я взяти частину основної відпустки , чи маю взяти лише відпустку без збереження заробітної плати (за власний рахунок)? Керівництво посилається на ст. 10 ЗУ "Про державну службу".

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: " ч. 1 ст. 237 визначає, що кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки.

Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України «Про державну службу» державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Зазначена відпустка надається за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Таким чином, кандидат має право саме на відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі, така відпустка є правом кандидата і підставою є саме заява особи.

Що стосується іншого виду відпусток, то такі питання регулюються не Виборчим кодексом України, а Кодексом законів про працю (ст. 74-84), та нормами Закону України «Про відпустки». Тексти – за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text ;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#Text"

Поділитися: