Переглядів: 404

1.Може військовослужбовець за контрактом ,балотуватись в депутати місцевих (ОТГ)рад,в особливий період ??

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Стаття 193 Виборчого кодексу України регламентує право бути кандидатом:

1. Депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.

2. Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Окрім того, стаття 237 Кодексу визначає, що кандидат у депутати без його згоди не може бути призваний на військову або альтернативну (невійськову) службу, навчальні (перевірні) та спеціальні збори військовозобов’язаних".

Поділитися: