Переглядів: 809

Чи має селищний голова представницький мандат, обіймаючи цю посаду?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: «Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Зауважу, що є Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційними поданнями 49 народних  депутатів України і виконавчого комітету Вінницької  міської ради щодо офіційного тлумачення положень статей 38, 78 Конституції України, статей 1, 10, 12, частини другої  статті  49  Закону  України  "Про  місцеве самоврядування в Україні"   (справа про сумісництво посад народного депутата України і міського голови)  від 6 липня 1999 року, справа N 1-25/99 , де визначено, що, далі цитую: «Положення статті 12,  частин третьої, четвертої, п'ятої та шостої  статті  42  Закону  України  "Про місцеве самоврядування в Україні" в контексті статті 141 Конституції України треба розуміти так,  що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою відповідної  територіальної  громади   з   представницьким мандатом».

Поділитися: